www.drnureddincelik.com

Penis Uzatma Ameliyatı

17 Ağustos 2022 by Op Dr Nureddin ÇELİK
penis-uzatma-ameliyati.jpg

Penis uzatma ameliyatı, erkekler için en önemli sorunlardan biri olan penis boyunu daha iyi bir boyuta gelmesini sağlamaktadır. Günümüzde pek çok erkeğin penisinde farklı şekil bozuklukları, incelikler ve eğrilik olabilmektedir. Bundan dolayı da bu ameliyat erkekler tarafından oldukça sık tercih edilenler arasında yer almaktadır. Birçok farklı nedene bağlı olarak peniste meydana gelen sorunlar uzatma ameliyatı ile giderilmektedir. Böylece, kişiyi rahatsız eden durumlar ortadan kaldırılmakta ve penisin işlevselliği arttırılmaktadır.

Penis Uzatma Ameliyatı Nedir?

Penis Uzatma Ameliyatı Nedir? Erkekler tarafından oldukça merak edilen konulardan biri de penis boyunun nasıl uzatılacağı konusudur. Penis boyunun istenilen boyutta olmaması kişiyi psikolojik anlamda rahatsız etmekte ve öz güven eksikliği yaşayabilmesine yol açmaktadır. Aynı zamanda bu durumla birlikte hayat kalitesinin düşmesine yol açmaktadır. Ancak bu durumu gidermek ve kişiyi daha öz güvenli bir hale getirmek için penisin boyunun uzatılabileceği bir ameliyat gerçekleştirilmektedir.

Erekte olmamış bir penisin boyun 5 ile 8 cm arasında olabilmektedir. Penis, ereksiyon olduğunda daha büyük bir hale gelmektedir. Ereksiyon haline olan bir penisin normal boyu 13 ile 15 cm. arasındadır. Ancak bazı penisler bu boyutun altında kalabilmektedir. Eğer hasta bu durumdan rahatsız ise ameliyat ile birlikte penisin boyunun daha uzun bir hale getirilmesi sağlanmaktadır.

Penis Uzatma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis uzatma ameliyatı nasıl yapılır? Ameliyat esnasında penisin yüzeysel ve asıcı bağları gevşetilmektedir. Böylece penisin görünmeyen kısmı ortaya çıkarılmaktadır. Aslında normalde de var olan penisin görünmeyen kısmı dışarı çıkarılarak daha iyi bir görünüm elde edilmesi sağlanmaktadır. Gerçekleştirilen uzatma işlemi penisin hem normal halinde hem de ereksiyon halinde iken daha uzun olmasını sağlamaktadır. Genelde hastalar tarafından oldukça memnun kalınan bir ameliyat çeşididir. Ayrıca herhangi bir şekilde peniste duyu, his kaybı yaşanmamaktadır. Kısacası penisin içerisinde zaten var olan doku dışarıya çıkarılmaktadır. Sonucunda ise kişinin penisi birkaç cm uzamaktadır.

Bunun yanında penis kalınlaştırma işleminde ise hastadan alınan yağ dokusu hastanın penisine enjekte edilmektedir. Böylelikle daha kalın bir görünüm elde edilmektedir.

Penis Uzatma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Penis uzatma ameliyatı ne kadar sürer? Erkeklerde penis boyunun kısalığı öz güvensizliğe ve strese yol açabilmektedir. Özellikle bu noktada fazlasıyla sıkıntı yaşayan kişiler bu yönteme başvurmakta ve penis boylarının birkaç cm daha uzamasını sağlamaktadır. Bu sayede kişinin kendine olan güveni ve hayat kalitesi de arttırılmaktadır. Ayrıca penisin hem erekte olmuş hem de olmamış halinde uzama gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında hiçbir his kaybı da yaşanmamaktadır. Sonraki dönemde hasta hayatına normal bir şekilde devam edebilmektedir.

Penis uzatma ameliyatının süresi ise ortalama 1.5 saat civarında sürmektedir. Ancak bu süre hastanın durumuna göre değişim gösterebilmektedir. Ameliyattan sonra ise ağrı olmamaktadır. Atılan dikişler ise eriyen iplikler ile gerçekleştirilmektedir.

Penis Uzatma Ameliyatı Riskli midir?

‘’Penis uzatma ameliyatı riskleri nelerdir?’’ sorusu merak edilenler arasında yer almaktadır. Hemen her ameliyatta olduğu gibi bir takım riskleri bulunmaktadır. Yara yeri enfeksiyonu, dikişlerin tutmaması gibi riskler mevcuttur. Ancak bu riskler ile nadiren karşılaşılmaktadır.

Penis Uzatma Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Penis uzatma ameliyatı fiyatları hastaya uygulanacak işlemin detaylarına göre farklılık gösterebilmektedir. Öncelikle detaylı bir muayene gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bunun sonucunda fiyatlar belirlenebilmektedir.

Penis Uzatma Ameliyatı Sonrası

Penis uzatma ameliyatı sonrası hasta cinsel hayatına en az bir ay ara vermelidir. Bir ay sonrasında ise mutlaka muayene edilmesi gerekmektedir. Muayene sonucunda ise cinsel hayatına ne zaman başlayabileceğini öğrenmektedir.

Uludağ Tıp Fakültesi’nde başladığım hekimlik mesleğine, severek görev yaptığım hastaneden özel muayenehane açma düşüncesiyle 2020 yılında ayrıldım.

2022 yılının başlarından Karşıyaka Mavişehir Park Yaşam Ofisleri’nde muayenehanemi açtım. Muayenehanemizde hastalarımıza ekibimle birlikte hizmet vermekteyiz.


ÇALIŞMA SAATLERİ


Pzt – Cmt 08:00 – 19:00
Pazar – KAPALI

İLETİŞİM BİLGİLERİ

2022 Copyright © PixHope.